follower kaufen

Av. İsmail Mert ŞANLI

Özgeçmiş

Mersin’de doğdum. Galatasaray Lisesi 145 devresiyim. 2013-2017 yılları arasında İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesinde okudum. 2014 yılında Erasmus bursu alarak Paris Quest Nanterre La Defense Üniversitesinde belli bir dönem okudum. Üniversite yıllarımdayken Londra, Nice ve Paris gibi şehirlerde farklı iş kollarında çalıştım. İstanbul Bilgi Üniversitesinde Ekonomi Hukuku Yüksek Lisans Programına devam etmekteyim.

Galatasaraylılar Derneği ve Beşiktaş Jimnastik Kulübü Kongre Üyesiyim. İngilizce ve Fransızca bilmekteyim.

Çalışma Hayatım
  • Üniversiteden mezun olduktan sonra Türkiye’deki sayılı hukuk bürolarından birinde, Enerji Hukuku, Proje Finansmanı ve Birleşme ve Devralmalar alanlarında Türkiye’nin ve dünyanın önde gelen şirketlerine danışmanlık hizmeti veren tecrübeli ve dinamik bir ekibin üyesi olarak önemli tecrübeler edindim.
  • Daha sonrasında edinmiş olduğum tecrübe ile birlikte farklı disiplinlerden arkadaşlarımla bir araya gelerek kurduğumuz An Yatırım Danışmanlık firması ile başta güneş enerjisi olmak üzere yenilenebilir enerji alanında yerli ve yabancı yatırımcılara hukuki ve finansal danışmanlık hizmeti verdik. Enerji varlıklarının hukuki ve finansal açıdan durum incelemelerini yaparak yatırımcılarla buluşmasına katkı sağladık. Özellikle EMEA bölgesinde köprü finansmanı, proje finansmanı, ortak girişim gibi çeşitli finansal ortaklık ve enstrümanlarla müşterilerimize çözüm odaklı bir hizmet sunduk.
  • Şanlı Hukuk Bürosu bünyesinde yerli ve yabancı müvekkillere çözüm odaklı hizmet vermeye devam etmekte olup internet sitesinde belirtmiş olduğum çalışma alanlarında yetkin ve tecrübeli ekibimle dava süreçlerini yürütmekte ve danışmanlık hizmeti vermekteyiz. Bununla birlikte Türkiye’nin önde gelen hukuk bürolarından olan Altındere Hukuk Bürosunda yasal danışman olarak görev almaktayım.
  • AEC Partners Danışmanlık olarak şirketlerin Kişisel Verilerin Korunması Kanunu’na uyum süreçlerinde aktif olarak yer alarak değerli ekip arkadaşlarımla birlikte öncü çalışmalara imza attık. Birçok seminer, konferans organizasyonu, makale ve kitap çalışması ve kanuna uyum projesiyle hem eğitmen hem de uygulayıcı olarak bu alanda hizmet vermeye devam etmekteyim.
Diller
  • Türkçe
  • Fransızca
  • İngilizce